Людина завжди повинна пам’ятати,

Звідки вона пішла в життя.

Людина не має права бути безбатченком.

О. Довженко

 

Для кожної людини рідний дім має своє значення, викликає свої асоціації. Для більшості людей - це місце, пов'язане з дитинством, з рідними людьми, мамою. Думки про дім викликають приємні, зворушливі спогади: це початок життєвого шляху; це аромат свіжоспечених млинців, дитячі малюнки на стінах; мамин голос, тепло ...  Саме дім допомагає людині зрозуміти, що він комусь потрібен і його завжди хтось чекає.

Багато поетів зверталося до теми рідного дому. Вони  жили в різний час, але понад усе любили рідну землю, природу рідного краю, своїх батьків, рідний дім. І цю любов, висловлену в своїх творах, пронесли крізь усе життя, ніколи не забуваючи свого коріння.

З 16 до 24 березня учні  Великодобронського ліцею  долучилися до всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції “Національний тиждень читання. Тиждень поезії”. Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – “Ріки незмінно течуть додому.

Школярі дізналися цікаві факти про цей тиждень, створювали ілюстрації до улюблених поезій, декламували вірші, створювали кросворди до поезій, слухали «Поезію в піснях», виконували онлайн-вікторину «Вгадай автора за рядками твору», створювали власне відео на один із віршів про рідний дім, про рідний край.

Це був тиждень єднання навколо українського слова, тиждень осмислення минулого, сучасного і майбутнього.