У бібліотеці Великодобронського ліцею  організовано виставку "Україна — європейська держава".

З нагоди Дня Європи в Україні, який відзначається 9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах. Для учнів 9-А класу  з заступником директора у бібліотеці було проведено усний журнал до Дня Європи. 

На виставці представлена широка добірка літератури, яка знайомить з історією, культурою та традиціями європейських країн. Це книги українською та іноземними мовами, енциклопедії, науково-популярні видання, фотоальбоми.

Виставка "Україна — європейська держава" буде цікава як учням, так і дорослим. Це чудова можливість розширити свої знання про Європу та поглибити розуміння того, що Україна є невід'ємною частиною європейської спільноти.

Всі бажаючі можуть відвідати виставку "Україна — європейська держава"!

 

У Великодобронському ліцеї було проведено ряд заходів, присвячених  до Дня вшанування учасників 38-им роковинам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Нині ми маємо згадати й вшанувати ліквідаторів аварії на ЧАЕС, людей, які ціною свого здоров’я і життя врятували від ядерного лиха не лише Україну, а й увесь світ.

 Адже наслідки аварії могли би бути набагато страшнішими, якби не їх самопожертва та героїзм. Ми і наступні покоління пам’ятатимемо і знову будемо повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року. 38-річчя Чорнобильської катастрофи має дати поштовх для активізації роботи з вирішення багатьох проблем, які завдала українському суспільству ця трагедія.

 

У бібліотеці ліцею організовано та проведено тематичні виставки художньої та історичної літератури; виставка експозицій з архівних фото- і художніх матеріалів, що ілюструють події Чорнобильської трагедії; фотовиставки «Наші земляки- учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», «Збережемо пам’ять про подвиг».

Для учнів 7 класу проведено виховну годину до Дня пам'яті Чорнобильскої трагдеії  "Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять...",

У бібліотеці провели виховну годину на тему «Біль і тривоги Чорнобиля».

 

Проведено урок пам’яті «Твій біль, Україно, - Чорнобиль». Переглянено відеоролики.

 

Створена віртуальна виставка книг. Проведена година-хроніка трагічних подій у вигляді презентації   під назвою «Поріс Чорнобиль нашою бідою»  для учнів 10 та 5 класів.

 

 

Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний День Землі – свято, що ознаменувало початок сучасного екологічного руху.

У новій незалежній Україні, починаючи з 1998 року, в третю суботу квітня відзначається національне свято «День довкілля». Ці дні спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, поширення екологічних знань.

З нагоди цього свята з учнями та класним керівником 3-А класу був проведений бібліотечний урок на тему «Серце Землі в наших долонях». Діти дізнались про те, чому наша планета настільки забруднена, що роблять для вирішення цієї проблеми всесвітні екологічні організації та як ми можемо допомогти в цьому.

Учні також дізналися про те, як можна зберегти природу, виготовили аплікації «Земля в наших долонях», тематичні малюнки. Кожна дитина класу зробила інтер’єр та квітник своєї домівки. Це полягало в тому, що вони зробили аплікацію паперового будинку, а перед ним, у горщики посадили квітку. Щодня поливали, доглядали її. 

Мета цього Дня – звернути увагу на проблеми навколишнього середовища.

Цей день покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього світу, нагадати про те, що наша Земля, яка дарує життя, унікальна й потребує турботу й захист.

Щиро вдячні за активну участь учнів та класного керівника 3-А класу.

Фоторепортаж

 

16.03.2024р. у Великодобронському ліцеї розпочалося проведення «Національного тижня читання поезії,   що охоплює дату святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня).

Мета Тижня -- консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії.

Тема Тижня поезії 2024 – «Дім». Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетеси -- Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому». У візуальній частині ми використали фрагмент однієї з картин циклу «Сни про дім» воїна, поета й художника Валерія Пузіка.

Поняття «дім» для кожного українця та українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер асоціюється з поверненням і чеканням,  з безумовною вірою в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть коли вас розділяють тисячі кілометрів.

Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

Першим заходом був урок-читання творів Т.Г.Шевченка у шкільній бібліотеці на тему «Садок вишневий коло хати» з учнями 5-А класу. Актив бібліотеки підготував малюнок до вірша, була організована тематична виставка книжок Великого Кобзаря, яку учнівський колектив  ліцею мав можливість побачити  до Тижня поезії.     

 Учні Великодобронського ліцею читали вірші:

- Тарас Шевченко: «Садок вишневий коло хати»,

Бара Олександр -- учень 5-А класу;

- Тарас Шевченко: «Тече вода з під явора»,

Молнар Ірінго -- учениця 3-А касу;

Добірка віршів Лилиї Анедченко у виконанні учениці 10-А класу -- Войтович Ганни Євгенівни «Додому»;

учениці 5-А класу – Кентеш Кароліни «Рідний дім».

Останній день провели з учнями 1-А класу, які теж долучились до акції. Вони разом розповідали вірші та готуючись до Великодня, в бібліотеці ліцею виготовили математичну розмальовку.

   Гасло Тижня читання поезії – «Ріки незмінно течуть додому» – це про міцні зв’язки з Батьківщиною, попри відстані. Ми хотіли би, щоб читання поезії розрадило і підтримало українців, які через війну Росії проти України втратили свої домівки, змушені були переїхати в інший регіон країни чи за кордон. Україна – це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити, і боротися за перемогу», – говорить директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому» – із глибокою шаною і любов’ю до тих, хто береже й відвойовує наші будинки, хати, наше житло, й до тих, хто за дім віддав найцінніше. Із гарячим серцем і полум’яною надією до тих, хто чекає повернення додому.

 

08 грудня 2023 року відбувся останній день  "Національного тижня читання". До бібліотеки завітали учні  3-А,3-Б класів з класними керівниками, Ур М.Й. та Севч Е.К.. Урок проходив у веселому настрої. Учнів ознайомили  з народними казками світової літератури. Обговорили значення народної казки, її виникнення, а також те, як передавались казки з уст в уста. Найкращі варіанти народних казок і досі живуть серед нас.