З 1 по 7 липня 2024 року учні Великодобронського ліцею Великодобронської сільської ради мали можливість взяти участь у незабутньому літньому таборі в місті Секельваршаг, Трансільванія.

Екскурсія здійснилась за підтримки Національного інституту стратегічних досліджень, а також Товариства угорських педагогів Закарпаття.

Діти повернулися додому з чудовими враженнями від цієї чудової подорожі мальовничої краси.

Ми дуже вдячні всім співробітникам Національного інституту стратегічних досліджень, Товариству угорських педагогів Закарпаття та всім прихильникам за цей чудовий, сповнений пригод і несподіванок відпочинок, який здійснився завдяки їхній доброті.

 Фоторепортаж

 

 

З 8 по 15 липня школярі Великодобронського ліцею завдяки місту-побратиму Біаторбадь мали можливість відпочити  на березі Балатону, у селі Балатонсемеш. Табір був організований Székelyföldért Társaság Egyesület. Протягом 7днів діти насолоджувалися теплою водою Балатону, засмагали, активно відпочивали. Цікавою і насиченою була і культурна програма.  На прогулянковому кораблі діти поїхали у с. Тихань. Візитною карткою Тихані вважається Бенедиктинське абатство св. Аньйоша, засноване в 1055 році. Споруда підносяться над півостровом так, що її видно практично з будь-якої точки. Барокова церква абатства була споруджена в 1754 році над криптою, що залишилася від храму XI століття. У крипті собору знаходиться могила засновника абатства короля Андраша I, збережена в первозданному вигляді. Особливу цінність представляють різьблені вівтарі храму. За переказами, назва села з’явилась завдяки дружині короля Андраша  Анастасії ( дочці київського князя Ярослава Мудрого).

Також учні  мали можливість відвідати приміщення Парламенту Угорщини. Угорський парламент - це найпопулярніша визначна пам'ятка Угорщини. У будівлі 691 приміщення, 29 під'їздів, 13 ліфтів, а прикрашають його 365 веж і башточок.

Діти з великим задоволенням послухали цікаву інформацію про будівництво та оздоблення Парламенту, пройшлися коридорами приміщення та побачили зміну караула.

Також школярі змогли побувати у затишному місті Вишеград. Гордістю Вишеграду є відомий замок-фортеця, який знаходиться на вершині пагорба. Після того, як столицю Угорщини перенесли до Буди, замок став резиденцією угорських королів. Надзвичайно сподобалося дітям середньовічне свято та лицарський турнір, які діти мали можливість подивитись.

Щиро дякуємо всім причетним до організації такого чудового відпочинку.

Фоторепортаж

 

 

 

 

          Учні 7 класу Великодобронського ліцею разом зі своїм класним керівником, Бенедек Габріеллою, відвідали Меморіальний парк села Чома.  Центр для відвідувачів є захоплюючим місцем, де представлено життя та культуру угорців 10 століття. Протягом дня діти ознайомилися з історичними подіями наших предків – древніх угорців, спробували себе у стрільбі з лука, верховій їзді та взяли участь у вправах на кмітливість та спритність. Діти повернулися додому з новими та цікавими знаннями. Щиро дякуємо Товариству угорської культури Закарпаття за цю насичену враженнями поїздку.

 

 

 

 

 

Цьогоріч для 51 учнів Великодобронського ліцею завершився важливий навчальний етап. У четвер, 20 червня, відбулося урочисте, хвилююче свято – вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту випускникам 9 класу.   Приємно, що випускники Сані Сілард, Ференчик Дюла, Катона Анетт, Шебек Грета, Товт Патріція, Шандор Фружіна, Годор Лара Мартіна, Герцег Анна  отримали свідоцтво з відзнакою. Це святкова й визначна подія для всіх дев’ятикласників, оскільки свідоцтво є першим документом, який засвідчує про наполегливу щоденну працю кожного учня протягом усіх 9 шкільних років.  

З успішним завершенням важливого навчального етапу випускників привітала директор ліцею Берта Катона-Миронова. 

Щиро вітаємо дев’ятикласників з отриманням свідоцтв і бажаємо їм міцного здоров’я, наснаги й перемог, сили та витримки.

 Фоторепортаж