Olvasóink értékelése: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Nem kívánom senkitől,

Hogy csodás dolgot tegyen,

De joggal elvárom mindenkitől,

Hogy mindig Ember legyen.

Ady Endre

IMG 0013

Rengeteg jókívánsággal, biztató szóval és szívből jövő tanáccsal tarisznyázták fel az iskolától búcsúzó 30 diákot tanáraik, tanulótársaik és a meghívott vendégek a 2019. május 24-én  tartott ballagás alkalmával.

A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Brenzovics László parlamenti képviselő, a KMKSZ elnöke, Beke Mihály András, Magyarország Beregszászi Konzulátusának első beosztottja, Berkecz Mária, Magyarország Ungvári Konzulátusának konzulja, Bátori József, a megyei tanács képviselője, Ráti Éva, az Ungvári Járási Állami Közigazgatási Hivatal elnökének helyettese, Kolozsy András vezető lelkész, Horkay László nyugalmazott püspök, Gál Erika, a Nagydobronyi Református Líceum igazgatója, dr. Baksa Géza, a Nagydobronyi Családorvosi Rendelő főorvosa, Ráti Mária, a nagydobronyi óvoda vezetője, Vaszilcsenkó Ildikó, a szülői tanács elnöke, Pinte László, a Nagydobronyi Fogyasztási Szövetkezet elnöke, Balogh János, a Nagydobronyi Szakképzési Központ igazgatója. Az egybegyűlteket Katona-Mironova Berta igazgatóhelyettes köszöntötte, majd átadta a szót Kántor József igazgatónak, aki tanévzáró ünnepi beszédében értékelte az elmúlt, eredményekkel teli tanévet, majd átadta az okleveleket a versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákoknak, amelyek tükrözik a mögöttünk lévő tanév fáradalmas munkájának gyümölcsét. Büszkeséggel tölti el iskolánk tanári karát a sok tehetséges tanuló, többek közt a végzős Bálint Alexandra, Szilvási Antónia, Szanyi M Ágnes, Misák Viktória, Pinte Edina, B Balog Boglárka, Szűcs Erika.  Az osztályfőnökök nevében Gábor Valéria köszöntötte a jelenlévőket és búcsúzott a végzősöktől. A ballagók nevében Szűcs Erika fejezte ki köszönetét az iskolában megszerzett tapasztalatért, tudásért, támogatásért, türelemért, barátságért, emlékezett az iskolában töltött 11 esztendőre, de a zamatos csínyekről sem feledkezett meg. Elköszöntek diáktársaiktól és az iskolától is, átadták a stafétabotot diáktársaiknak. Az ünnepséget szebbé varázsolták a ballagó tanulók és osztályfőnökei által felengedett színes léggömbök, melyek az „útrakelést” jelképezték. Iskolánk tanulói nevében Bara Bianka 10. osztályos tanuló búcsúzott saját és társai nevében a 30 végzőstől.  A meghívott vendégek közül Brenzovics László parlamenti képviselő, a KMKSZ elnöke, Berkecz Mária konzulasszony, Ráti Éva, az Ungvári Járási Állami Közigazgatási Hivatal elnökének helyettese köszöntötte az egybegyűlteket, osztotta meg ünnepi gondolatait a jelenlévőkkel. Ezt követően Kolozsy András vezető lelkész igével búcsúzott a végzősöktől, áldását adta elkövetkezendő útjukra.