Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Всесвітній день боротьби зі СНІДом » Профспілка працівників освіти і науки  України

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

  Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 року. Тоді міністри охорони здоров'я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку. За інформацією ООН, за минулих п'ять років виявлені випадки зараження ВІЛ зменшились на 20%. Натомість, в Україні цей показник досі високий. Щодня в Україні реєструється 48,5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.

    «Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли заходи  у Великодобронській ЗОШ І-ІІІ ступенів. На уроці біології на тему:  «Обери життя», який відбувся 01 грудня 2020 року учні 8-А класу  розширили свої знання про небезпеку епідемії ВІЛ\СНІДу. Організувала та провела захід вчитель захисту Вітчизни Бакша Є. Я. Цього ж дня  у фойє школи було оформлено виставку плакатів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом..Класні керівники 5-11-х класів провели профілактичні бесіди «Знати, щоб жити», «Жити в світі, де є ВІЛ», «Чума ХХІ століття» та ін.

Відбулося тренінгове заняття, під час якого практичний психолог школи Чех О.Ф.довела до відома учнів 7-9 класів цікаву та корисну інформацію про те, що потрібно знати, щоб вберегтися від ВІЛ, як толерантно ставитись до ВІЛ-інфікованих. Учасники тренінгу брали участь у  вправах: «Знайомство», «Очікування», «Серце друга», «Планета без СНІДу», а також переглянули відеоролик «Не дай шансу СНІДу».