«Чесність не тільки перший крок до величі, вона – сама велич»

(Крістіан Боуві)

В період з 29 листопада по 3 грудня 2021 року в нашому закладі проходив загальноукраїнський Тиждень доброчесності. Головна мета тижня – ознайомити учнів з поняттям “доброчесність”.   

В рамках проведення Тижня в школі на інформаційній дошці були розміщені матеріали для ознайомлення учнівської молоді з принципами доброчесності у вигляді цікавих фактів.

Протягом тижня в усіх класах відбулися пізнавальні та цікаві виховні заходи: «Твори добро завжди і всюди», «Магічний урок доброчесності», «Я обираю чесність», «Що таке корупція?», «Доброчесність у нашому житті», «Доброчесність і справедливість дорожчі за золото», «Доброчесність у навчанні» «Добро починається з тебе»,  «Про добро»,  «Сім кольорів щастя і добра»,  «Конфлікт інтересів», «Добро й чесність – головні норми людяності» тощо.  

Учні 8-Б класу (класний керівник: Богаті Е.Я.) за допомогою життєвих ситуацій ознайомилися із поняттями «доброчесність», «інтелектуальна власність», «відповідальність», обговорили, що вважається доброчесною або недоброчесною поведінкою в школі, які її наслідки. Розробили також правила чесної поведінки учнів класу, виконували різноманітні вправи та розповіли про свої добрі справи.  

Класним керівником 9-А класу (Ковач А.І.) було проведено заняття «Магічний урок доброчесності». У процесі спілкування учні усвідомили, що таке чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність, корупція, її негативні наслідки. На практичних ситуаціях вчилися розрізняти доброчесні й недоброчесні дії; переглянули відеоролик «Поради з академічної доброчесності для школярів».

Подорож у світ доброчесності була цікавою і корисною для школярів. Різноманітні завдання, ігри, бесіди, пізнавальні розповіді, дискусії – все це допомогло здобувачам освіти засвоїти, що потрібно дотримуватися правил, навіть коли тебе ніхто не бачить і бути чесним, у першу чергу, перед самим собою.

Доброчесність – це фундамент якісної школи та успішного школяра. Тож будьмо доброчесними!