Запалила свічку, запалила, 
Щоби більше лихо не ходило, 
Хай палає свічка світлом білим, 
Щоб в бабусі серце не боліло… 
Щоби більше не прийшло те горе, 
Хай горять свічки Голодомору. 
Чуєш – душі аж до неба кличуть! 
Хай горять вогненні білі свічі!

 

Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років  від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не залишає байдужим  жодного з нас.

Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя.

У Великодобронському ліцеї з 24 по 27 листопада 2021 року були проведені заходи, присвячені  гіркому минулому українського народу. Вчителем історії / Раті Й.Й./ була проведена  комп'ютерна презентація " Голодомор 1932-1933- геноцид українського народу" для учнів 10-А класу , показано відеоролик "Голодомор. Україна пам'ятає"та прослухано пісню О.Білозір "Свіча".

У шкільній бібліотеці оформлено виставку літератури «Чорні сторінки історії» до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. , оформлений інформаційний куточок

«Голодомор 1932-1933 рр.» з фотоматеріалами тих жахливих подій.Учні 8-Б класу  у рамках акції »Засвіти свічку» запалили свічки.