Вшанування пам’яті Чорнобильської катастрофи
Чорнобильська катастрофа — найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 00 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС.
26 квітня виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, сусідніх держав у найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.
Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок.
Чорнобильська катастрофа стала попередженням усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією.
У Великодобронському ліцеї Великодобронської сільської ради у період з 24.04 по 26.04.2023 року вчителем історії Товт К. були проведені виховні заняття, присвячені «Дню вшанування аварії на Чорнобильській АЕС». На засіданнях учнівського комітету проводилася бесіда з учнями на дану тематику. У фойє ліцею організувалась виставка про Чорнобильську катастрофу на тему «Чорнобиль болить і досі». Класними керівниками був проведений урок пам’яті - «Пам’ятай Чорнобиль».
Тематичну виставку на дану тематику організували також у бібліотеці ліцею.
Якби не подвиг простих людей, які, ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й усього світу. Ніхто не змирився з цією датою, ніхто не звикся з нею. Чорнобильський дзвін б’є по тих, кого катастрофа знищила відразу, і по тих, кого знищила згодом, і по тих, кого поволі нищить досі. Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам’ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.