16.03.2024р. у Великодобронському ліцеї розпочалося проведення «Національного тижня читання поезії,   що охоплює дату святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня).

Мета Тижня -- консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії.

Тема Тижня поезії 2024 – «Дім». Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетеси -- Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому». У візуальній частині ми використали фрагмент однієї з картин циклу «Сни про дім» воїна, поета й художника Валерія Пузіка.

Поняття «дім» для кожного українця та українки набуло щемкого й навіть сакрального значення. Дім для нас тепер асоціюється з поверненням і чеканням,  з безумовною вірою в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть коли вас розділяють тисячі кілометрів.

Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

Першим заходом був урок-читання творів Т.Г.Шевченка у шкільній бібліотеці на тему «Садок вишневий коло хати» з учнями 5-А класу. Актив бібліотеки підготував малюнок до вірша, була організована тематична виставка книжок Великого Кобзаря, яку учнівський колектив  ліцею мав можливість побачити  до Тижня поезії.     

 Учні Великодобронського ліцею читали вірші:

- Тарас Шевченко: «Садок вишневий коло хати»,

Бара Олександр -- учень 5-А класу;

- Тарас Шевченко: «Тече вода з під явора»,

Молнар Ірінго -- учениця 3-А касу;

Добірка віршів Лилиї Анедченко у виконанні учениці 10-А класу -- Войтович Ганни Євгенівни «Додому»;

учениці 5-А класу – Кентеш Кароліни «Рідний дім».

Останній день провели з учнями 1-А класу, які теж долучились до акції. Вони разом розповідали вірші та готуючись до Великодня, в бібліотеці ліцею виготовили математичну розмальовку.

   Гасло Тижня читання поезії – «Ріки незмінно течуть додому» – це про міцні зв’язки з Батьківщиною, попри відстані. Ми хотіли би, щоб читання поезії розрадило і підтримало українців, які через війну Росії проти України втратили свої домівки, змушені були переїхати в інший регіон країни чи за кордон. Україна – це наш спільний дім, тепло якого дає сили і жити, і боротися за перемогу», – говорить директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому» – із глибокою шаною і любов’ю до тих, хто береже й відвойовує наші будинки, хати, наше житло, й до тих, хто за дім віддав найцінніше. Із гарячим серцем і полум’яною надією до тих, хто чекає повернення додому.