«Мова – духовне багатство народу. Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити».
Василь Сухомлинський
Саме під таким девізом з 23 по 27 жовтня у Великодобронському ліцеї був проведений Тиждень української мови. Предметний тиждень уже традиційно приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначалося в Україні 9 листопада. Президент Володимир Зеленський підписав указ №455/2023 про перенесення дати святкування Дня української писемності та мови на 27 жовтня.
За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора –Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
В рамках предметного тижня вчитель української мови Сані-Сабо Д.Я. і педагог-організатор Ускаї В. підготували з учнями 5-А класу літературно-музичну композицію «Мова- душа нації». Для учнів 5– 8 класів вчителі української мови Кантор С. І. та Кантор М. Й. провели ігрові вікторини, ігри «Знайди слово», «Відкрий коробку», квізи, анаграми, присвячені Дню української писемності та мови.
Серед учнів школи було проведено конкурс «Юний художник». Цікавими були роботи Мезив Камілли, Бенедек Левенте, Вишниченко Анни, Коложі Юлії, Шаланкі Доріана, Гіді Кінги та Гіді Кітті, Надь Міранди, Катона Ноемі, Молнар Крістіана. Школярі малювали плакати та малюнки на мовознавчі теми.
Школярі, які полюбляють українську мову, вивчили та декламували вірші про українську мову, і цим закликали берегти та примножувати традиції українського народу. Учні 9-Б класу підготували проєкт «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Герцег Анна, Сані Язмін, Годор Біанка, Балінт Фанні, Габор Балаж, Варга Рейка, Сані Евелін підготували повідомлення про історію та особливості відзначення Дня української писемності та мови, читали поезії про мову, співали улюблені українські пісні.
Для учнів ліцею бібліотекар школи Молнар Е. І. підготувала виставку книжок «Як парость виноградної лози плекайте мову…» .
Як продовження Тижня української мови став Радіодиктант національної єдності та І етап (шкільний) Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. Цей конкурс є вже традиційним у навчальному закладі. Нинішнього року в конкурсі взяло участь більше 30 юних мовознавців.
Протягом Тижня учні відкрили для себе ще більше секретів української мови.